Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2017. Május 04. 14:54, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Napsütés, de eső is várható az első májusi hétvégén

Napsütés, de eső is várható az első májusi hétvégén

Többórás napsütésre, de záporokra, zivatarokra is készülni kell az első májusi hétvégén.

Kezdetben akár 25 Celsius-fok is lehet, vasárnap inkább 20 fok körül alakulnak a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki, az MTI-hez is eljuttatott előrejelzéséből.

Pénteken hajnalban a Dunántúlon erősen, máshol változóan felhős lesz az ég, északkeleten lehet párásság, köd, ami kora délelőtt feloszlik. Napközben legalább pár órára mindenhol kisüt majd a nap, de ismét többfelé várhatók záporok, elszórtan zivatarok. Emellett többfelé megélénkül, zivatarok környezetében átmenetileg meg is erősödhet a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 6-12, a legmagasabb 19-25 fok között alakul.

Szombaton északkeleten, keleten kevesebb, máshol többórás napsütés várható. Főként a Dunától keletre lehet több helyen zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 6-13 fok, napközben 19-23 fok lehet.

Vasárnap is többfelé várható eső, zápor. A minimumhőmérséklet 7-13 fok között valószínű, a nappali maximumok 16-21 fok között alakulnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 09:41, péntek | Belföld

E-CIGARETTA BUKTATTA LE

Elfogták azt a 32 éves tatabányai férfit, aki a lakásában kristályt árusított.

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.