Hírek
2025. Február 03. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Napos, de hideg idő várható a hét elején
Jellemzően napos, de az átlagosnál hidegebb idővel kezdődik február első hete: a hőmérséklet csúcsértéke 1-6 Celsius-fok között alakul, a fagyzugokban és a hóval fedett tájakon pedig akár mínusz 10 fok is lehet hajnalban.
A hét második felében feltámad a szél és általában felhős időre kell készülni, emellett többfelé lehet havazás, havas eső - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn az ország nagy részén tovább csökken a felhőzet, és naposra fordul az idő. Az ország középső részén azonban erőteljes lesz a felhőképződés, az időszakosan záródó felhőzetből néhol hózápor is előfordulhat.
A Tiszántúlon nagyobb területen, a Nyugat-Dunántúlon helyenként megélénkül az északi, északkeleti szél, másutt többnyire gyenge vagy mérsékelt marad a légáramlás. A hőmérséklet csúcsértéke 1 és 7 fok között várható.
Kedd reggelre párássá válik a levegő, foltokban köd képződik, de ezek kiterjedése napközben csökken, és többnyire gyengén vagy közepesen felhős időre van kilátás. Csapadék nem valószínű és a légmozgás is mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 9 és mínusz 4 fok között alakul, de a fagyzugokban, illetve a hóval borított területeken mínusz 10 foknál is hidegebb lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 1 és 6 fok között várható.
Szerdán reggelre párássá válik a levegő, foltokban köd képződik, de ezek kiterjedése napközben csökken, és többnyire gyengén felhős időre van kilátás, a keleti országrészben lehet több felhő. Késő este északnyugat felől megnövekszik a felhőzet.
Csapadék nem valószínű, a légmozgás mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 9 és mínusz 4 fok között alakul, de a fagyzugokban, illetve a hóval borított területeken mínusz 10 foknál is hidegebb lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet 1 és 7 fok között várható.
Csütörtökön általában közepesen és erősen felhős lesz az ég, de az ország keleti felében lehetnek tartósabban borult időszakok is. Elszórtan várható havazás, hózápor. Az északi, északnyugati szél a Dunántúlon többfelé megerősödik, másutt legfeljebb élénk széllökések lehetnek. A hőmérséklet hajnalban mínusz 8 és 0, kora délután 2 és 7 fok között alakul.
Pénteken többnyire erősen felhős lesz az ég, és elszórtan várható havazás, hózápor. A keleti, északkeleti szél néhol megélénkül. A minimum hőmérséklet mínusz 6 és 0, a maximum 1 és 6 fok között alakul.
Szombaton többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, és több helyen alakulhat ki havas eső, havazás. A keleties szél időnként megélénkül. A hőmérséklet hajnalban mínusz 6 és 0, kora délután 1 és 7 fok között várható.
Vasárnap többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, és több helyen alakulhat ki havas eső, havazás. A csapadék súlypontja nyugat felé tolódik. A keleti, északkeleti szél időnként megélénkül. A hőmérséklet hajnalban mínusz 4 és plusz 1, kora délután 1 és 7 fok között alakul.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
