Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2018. Április 16. 17:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Mosogatószeres dobozokban próbáltak behozni illegális gyógyszereket Záhonynál

Mosogatószeres dobozokban próbáltak behozni illegális gyógyszereket Záhonynál

Mosogatószeres dobozokba, illetve kartondobozokba rejtett illegális gyógyszerekre bukkantak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei a záhonyi magyar-ukrán határállomáson

- közölte a hatóság Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense hétfőn az MTI-vel.

Magyar Norbert elmondta, az egyik esetben egy ukrán mikrobusz sofőrjét és öt utasát ellenőrizték a határátkelőhelyen, amikor személyes poggyászaik között mosogatószeres flakonokba rejtett gyógyszereket találtak a szakemberek. A mintegy négyszáz darab tabletta és több ampullányi szer Magyarországon nem engedélyezett szteroid készítményt tartalmazott.

Egy másik esetben szintén mikrobusszal utazók próbáltak 1340 darab potencianövelő tablettát átcsempészni a határon, amelyekre a NAV munkatársai az utasok poggyászai között, kartondobozokban elrejtve bukkantak rá.

A pénzügyőrök az illegális gyógyszereket mindkét esetben lefoglalták és további eljárásra átadták a rendőrségnek - mondta a sajtóreferens.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld

Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis

Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.

2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld

KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció

Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen

Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -

2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.