Városlista
2025. október 10, péntek - Gedeon

Hírek

2011. Október 11. 14:21, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Minden mozdíthatót eladnak a frankhitelesek

Minden mozdíthatót eladnak a frankhitelesek

A Népszabadság azt írja, hogy a végtörlesztés lehetőségével megnőtt a kínálat a lakások mellett az üdülők, a használt autók és az ékszerek piacán is – írja a Népszabadság.

Az Otthon Centrum vezető elemzője azt mondta: a nyaralójukat régebb óta árusítók közül többen is jelezték: hajlandóak akár jelentős árengedményre is, ha a végtörlesztési lehetőség határidejéig fizet a vevő. Közben a megkérdezett használtautó kereskedők közül többen jelezték, hogy az utóbbi hetekben nőtt azok száma, akik gyorsan, készpénzért akarnak túladni kocsijukon.

Bár sokan nyúlnak most a még megmaradt, pénzzé tehető vagyontárgyaikhoz, a „kiárusítások” okaiban jókora különbségek mutatkoznak. Van, aki egyszerűen üzletet lát a végtörlesztésben, s a második, harmadik ingatlana eladásával könnyedén előteremti a tartozásravalót, csakhogy milliókat nyerhessen az „otthonvédelmi akción”. S persze ott a másik véglet: azok köre, akik az ingatlanárak zuhanása, alacsony jövedelmük miatt nem biztos, hogy kapnak akkora forinthitelt, amiből fedezni tudnák a frankos tartozás végtörlesztését, így elő kell teremteniük a különbözetet. Így ezekben a családokban már égető szükség van minden fellelhető tartalék mozgósítására, hiszen akár néhány százezer forint összegyűjtésén múlhat, élhetnek-e a többmilliós hasznot ígérő végtörlesztéssel.

Déry Attila szerint több jel is utal arra, hogy a végtörlesztés lehetősége hatással volt az ingatlanpiacra, s a talpon maradásért küzdők éppúgy megpróbálnak előremenekülni, mint a jómódúak. Mint mondja, egyre többen döntenek úgy, hogy hitellel terhelt ingatlanuk eladásával próbálnak szabadulni a frankkölcsöntől, hogy aztán már kedvezőbb hitelre vegyenek kisebb, olcsóbb lakást. Ugyanakkor a tehetősebbek, a még tartalékokkal rendelkezők fantáziáját is megmozgatta a végtörlesztés lehetősége, amit jól mutat, hogy a Balatonnál és a Velencei-tónál az utóbbi hetekben nőtt a kínálat.

Az eladók számának határozott növekedéséről számoltak be a megkérdezett nemesfém-felvásárlással foglalkozó cégeknél is. Az Aranykereskedő.hu egyik vezetőmunkatársa például azt mondta, a törvény kihirdetése után nyomban megugrott a forgalmuk. Mint mondja, máskor nem nagyon lehet általánosítani, kik keresik fel őket, az utóbbi hetekben azonban egyértelműen megállapítható, hogy „az egyre szegényedő, utolsó tartalékaikat felélő középosztályból” kerülnek ki ügyfeleik. Szerinte erre utal az, hogy már a „néhány százezer forintos” üzlet is kiemelkedőnek számít.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ

Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.

2025. Október 10. 07:31, péntek | Belföld

Enyhe, de szeles idő várható a hétvégén

Felhős idő várható a hétvégén több-kevesebb napsütéssel, a hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul, kisebb eső előfordulhat -

2025. Október 10. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor hadgyakorlaton vett részt

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Mezőkövesdi Klementina - volt katonai - Repülőtéren részt vett az \"Adaptive Hussars 25\" hadgyakorlat egyik mozzanatán - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá