Hírek
2017. Szeptember 18. 07:26, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Megváltozhat Csongrád megye neve - Ma kezdődik a parlament őszi ülésszaka
Ma kezdődik a parlament őszi ülésszaka, a képviselők négynapos ülésen tárgyalnak egyebek mellett a nyugdíjas szövetkezeteket érintő illetékmentességről és több nemzetközi egyezmény kihirdetéséről.
A házelnök előzetes, a parlament honlapján közzétett napirendi javaslata alapján az ülés a közelmúltban elhunyt Lányi Zsolt (FKGP, független) képviselőre emlékezéssel kezdődik, majd mandátumigazolása után leteszi képviselői esküjét Gaal Gergely (KDNP).
Mentelmi és fegyelmi ügyeket követően az interpellációk, azonnali kérdések és válaszok hangozhatnak el, majd nemzetközi egyezményeket vitat meg a Ház.
Kedden egyebek mellett arról tárgyalnak, hogy a nyugdíjas szövetkezetek illetékmentességet kaphassanak a cégbírósági eljárásban, továbbá a jelenlegi járási tagoltság helyett megyei szinthez igazítanák a közjegyzők illetékességi területét. Emellett megkezdik több igazságügyi tárgyú törvény módosítását is.
Szerdán ugyancsak nemzetközi egyezmények szerepelnek a napirenden, majd a képviselők tárgyalnak a településképi kézikönyvek elfogadása határidejének kitolásáról és arról, hogy Csongrád megye neve Csongrád-Csanádra változzon.
Az Országgyűlés őszi első ülése jövő hétfőn kérdésekkel és azonnali kérdésekkel fejeződik be.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
