Hírek
2017. Május 01. 09:21, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - fotó:illusztráció
Megtámadott két pásztort egy medve Csíkszereda határában

Két pásztort sebesített meg medve vasárnap késő este Csíkszereda határában - írja a Székelyhon portál.
A Csíkszeredából Székelyudvarhelyre vezető út közelében történt támadásban egy testvérpár sebesült meg. Egyiküket a lábszárán és lábfején, testvérét a kezén harapta meg a medve. Édesapjuk segítségével menekültek meg, és sikerült kijutniuk az útra, ahonnan mentő vitte őket a Csíkszeredai Sürgősségi Kórházba. Amint a mentőszolgálat illetékese a portállal közölte, a pásztorok sérülései nem életveszélyesek.
Az Agerpres hírügynökség a Hargita Megyei Környezetvédelmi Hatóság tavalyi statisztikáját idézte az üggyel kapcsolatban. Eszerint az elmúlt évben 124 medvetámadást regisztráltak a megyében, melyek következtében hatan kerültek kórházba, köztük egy 12 éves kislány. Az élelmet kereső vadállatok elsősorban a nyájakat, és az ezeket őrző pásztorokat, valamint az erdei gyümölcsöt és gombát szedő embereket veszélyeztetik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel
Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.
2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld
Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal
Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld
Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv
Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol
2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten