Hírek
2012. Augusztus 01. 13:15, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Megnyílt Noé bárkája - Hollandiában
Megnyílt Noé bárkája, mármint az a másolat, amelyet egy holland milliomos épített - félszáz alkalmazottjával.
Johan Huibers igyekezett a lehető leghűbben lemásolni a bibliai bárkát, de nevében eltért: Noé helyett Johan bárkája lett a 137 méter hosszú és 21 méter széles monstrum. Az 52 éves "holland Noé" - és 50 alkalmazottja - 4 év alatt készült el a művel, amely - mondhatni - élete álma. Annak késztetésére kezdett ugyanis a munkába, hogy 1992-ben álmában Hollandia jó részét elöntötte a víz - amely félelem nem teljesen alaptalan, hiszen az ország egyharmada mélyföld, a tenger szintje alatt fekszik.
A kataklizma elmaradt, a bárka viszont elkészült, és e héttől a közönség is látogathatja. Ahogy Noé járművén, úgy Johannén is van bőven állat, csak éppen nem hús-vér, hanem műanyag. Az állatseregletben egyebek közt életnagyságú zsiráfok, zebrák, tehenek, majmok, szamarak vannak.
Huibers szerette volna az olimpiára elvinni hajóját, és a Temzén tisztelegni vele a játékoknak, ám a holland hatóság nem ítélte kellően biztonságosnak az úthoz a járművet - adta hírül a brit Metro újság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
