Hírek
2021. Szeptember 06. 08:55, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció:mti
Meghalt kilenc beteg, 648 új fertőzöttet találtak Magyarországon

Kilenc beteg meghalt és újabb 648 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte hétvégi összesítőjében a koronavirus.gov.hu hétfőn,
kiemelve: eddig 5 817 481 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 519 838-an már a második, 404 000-en pedig a harmadik adag vakcinát is megkapták.
A kormányzati portálon azt írták: 813 688-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 30 070-re, a gyógyultaké 778 236-ra emelkedett.
Az aktív fertőzöttek száma 5382. Kórházban 194 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 23-an vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 1799-en vannak, a mintavételek száma 6 634 089.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld
Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis
Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.
2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld
KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen
Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -
2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.