Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2012. Április 26. 14:05, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Megemelték a Tisza-tó vízszintjét

Megemelték a Tisza-tó vízszintjét

Egy méterrel megemelték a nyári szezonra a Tisza-tó vízszintjét – mondta a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság sajtóreferense az MTI-nek.

Nagy Réka elmondta: a Tiszán levonuló kisebb árhullám miatt a szokásosnál kissé tovább tartott a vízszint megemelése a 124 négyzetkilométernyi vízfelületen. A feltöltést március végén kezdték meg napi 5-7 centiméterrel. A műveletet április elején egy kisebb árhullám miatt megszakították, így a feltöltés április közepéig elhúzódott, ekkor érte el a Tisza-tó a 725 centiméteres nyári vízszintet.

Amennyiben szükséges, a Tisza-tó vízszintjének további 5-10 centiméteres emelésével plusz 5-10 millió köbméter vizet lehet tartalékolni öntözési és vízpótlási célokra – jelezte a vízügyi sajtóreferens.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ

Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.

2025. Október 10. 07:31, péntek | Belföld

Enyhe, de szeles idő várható a hétvégén

Felhős idő várható a hétvégén több-kevesebb napsütéssel, a hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul, kisebb eső előfordulhat -

2025. Október 10. 07:28, péntek | Belföld

Orbán Viktor hadgyakorlaton vett részt

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Mezőkövesdi Klementina - volt katonai - Repülőtéren részt vett az \"Adaptive Hussars 25\" hadgyakorlat egyik mozzanatán - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá