Hírek
2019. Április 27. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megdőlt a napi melegrekord

Megdőlt a napi melegrekord pénteken - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.
Mostanáig ezen a napon 30,4 Celsius-fok volt a csúcshőmérséklet, amit 1934-ben Szerepen mértek. Most ennél fél fokkal melegebb volt Békés megyében. Békéssámsonban 30,9 fokig emelkedett a hőmérséklet.
Kitértek arra is, hogy szoros volt a "verseny", mert Bakson, Fülöpházán, Kiskunmajsán, Kübekházán és Pitvaroson is 30,8 fokot regisztrált a mérőműszer, valamint további nyolc alföldi állomáson volt 30,5 és 30,7 fok között a csúcs. A budapesti rekord (29,3 fok, 2013) viszont marad a továbbiakban is, mert a belvárosban "csak" 29,2, míg Pestszentlőrincen 28,9 fokot regisztráltak.
Az előrejelzés szerint a következő napokban hidegfront hoz lehűlést és csapadékot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően
2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ
Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.