Városlista
2026. május 28, csütörtök - Emil, Csanád

Hírek

2018. Szeptember 19. 18:52, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Még két napig tart a nyárias idő

Még két napig tart a nyárias idő

Péntekig folytatódik a nyárias idő, majd hidegfrontok hoznak egyre hűvösebb, igazi őszi időt. A jövő hét közepén a szélvédett, fagyzugos, gyengén felhős helyeken a fagypont körüli hőmérséklet sem kizárt

- közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán a Facebook-oldalán. A honlapjukon közzétett videóban Csonka Tamás meteorológus elmondta: a következő 48 órában anticiklon alakítja a térség időjárását. Csütörtök reggelre 6-16 fok közé hűl le a levegő. Napközben túlnyomóan napos idő lesz, délutánra 26-30 fokig emelkedik a hőmérséklet. Pénteken még napos időre lehet számítani, eső nélkül. A minimumok 8-15 fok között alakulnak, a csúcshőmérséklet helyenként még elérheti a 30 fokot.

Az északnyugat felől közeledő hidegfront szombaton éri el Magyarországot. Ekkor több-kevesebb napsütés a Dunántúl délkeleti részén és az Alföldön lehet. A nap első felében északnyugaton, majd délután már máshol is várható szórványosan eső. A szél is megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A maximumok a Nyugat-Dunántúlon 15-18, másutt 19-26 fok között alakulnak, de délkeleten még 27-28 fok is lehet.

Vasárnap, majd a jövő hét első felében változékony idő várható. Egy újabb, erősebb hidegfront hétfőn éri a térséget. A viharos széllel még hűvösebb idő érkezik. A csúcshőmérséklet ekkor 15 fok körül alakul. A hajnali órákban pedig már 10 fok alá csökken a hőmérséklet, sőt a szélvédett, fagyzugos helyeken fagypont körüli értékek is lehetnek - fejtette ki a meteorológus.

Címkék: idő, időjárás, nyárias

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.