Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2023. Április 29. 07:49, szombat | Belföld
Forrás: mti

Még 300 négyzetméteren ég a soroksári autóbontóban pénteken keletkezett tűz

Még 300 négyzetméteren ég a soroksári autóbontóban pénteken keletkezett tűz

Szombaton kora reggel még 300 négyzetméteren égett a soroksári autóbontóban előző nap keletkezett tűz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) az MTI-vel.

A tűzoltók pénteken késő estére akadályozták meg a tűz továbbterjedését Budapest XXIII. kerületében, az Ócsai úton egy hulladékhasznosító telepen, ahol mintegy kétezer négyzetméteren, 15-16 méter magasan összehordott fém- és műanyaghulladék gyulladt meg korábban.

A tűz helyszínéről felszálló sűrű, fekete füst Budapest több pontjáról is jól látható volt.

Szombaton még több mint húsz hivatásos és önkéntes egység továbbra is nagy erőkkel, egyebek közt három magasból mentőről oltotta a lángokat. A munkálatokat a fővárosi katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja - írták.

Címkék: soroksár, tűz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul

2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld

A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot

A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.

2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld

Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.