Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2011. December 16. 07:47, péntek | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

Második meccsét is elvesztette a válogatott

Második meccsét is elvesztette a válogatott

A magyar jégkorong-válogatott 3-2-re kikapott az ukrán csapattól a csíkszeredai nemzetközi jégkorongtorna csütörtöki játéknapján.

Egy kivédekezett emberhátrány után – immár létszámfölényben – megszerezték a vezetést a magyarok. A kijevi születésű Vaszjunyin tört be a kapu elé, az akciót kísérő Galanisz pedig közelről nem hibázott. A folytatásban sorra kapta az emberelőnyt az ukrán együttes, ám csak egy érvénytelen találatig jutott. A 16. percben azonban megtört a jég, Mihnov lövése Ládán váltott irányt.

A második harmadban hol az egyik, hol a másik gárda került helyzetbe, majd a meccs derekán Somogyi jó ütemben szúrt bele egy távoli lövésbe, és újra a magyaroknál volt az előny.

Közvetlenül a szünet után Kiricsenko a Budairól kipattanó korongot vágta a hálóba. Az 50. percben Azari kiállítása alatt szép passzolgatás végén Bondarjev a félig üres kapuba helyezett. Nőhetett volna a különbség, ám a magyar hálóőr az 57. percben fekve nagyot védett. A végén hiába jött be mezőnyjátékos Budai helyett, nem sikerült egyenlíteni.

Az ukránok sorozatban negyedszer verték minimális különbséggel a magyarokat, akik az egymás elleni párharcokban legutóbb a szapporói divízió I-es vb feljutásmeccsén győztek 2008. április 19-én. Kevin Primeau szövetségi kapitány az eddigi öt összecsapását elbukta a magyar válogatottal.

Eredmény: 2. játéknap: Ukrajna–Magyarország 3-2 (1-1, 0-1, 2-0)

gól: Mihnov (16.), Kiricsenko (42.), Bondarjev (50.), illetve Galanisz (6.), Somogyi (29.).

Az MNO is beszámolt róla, hogy a magyar jégkorong-válogatott 6-1-re kikapott a lengyel csapattól a csíkszeredai nemzetközi jégkorongtorna szerdai nyitómérkőzésén.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:11, szombat | Sport

Marco Rossi 2030 nyaráig hosszabbított

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

2025. Május 09. 07:25, péntek | Sport

Tyson Fury korábbi világbajnok ökölvívó Budapestre látogat

Tyson Fury korábbi nehézsúlyú világbajnok ökölvívó pénteken Budapestre látogat, és a helyszínen tekinti meg féltestvérei, Thomas és Roman Fury mérkőzéseit.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda Eb-selejtező - Szlovákiai győzelmével kijutott a tornára a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott kijutott a jövő januári Európa-bajnokságra, mivel 39-24-re nyert Szlovákia vendégeként a selejtezősorozat ötödik fordulójában, szerdán Galgócon.

2025. Május 05. 07:57, hétfő | Sport

Több mint 12 ezren futottak a Futókörök Napján

Több mint 12 ezren futottak a vasárnap ötödik alkalommal megrendezett Futókörök Napján, melynek keretében 21 helyszínen húzhattak futócipőt az érdeklődők.