Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2012. Augusztus 01. 08:12, szerda | Külföld
Forrás: MTI

Másfél év börtön, amiért lányát halálos betegnek hazudta

Másfél év börtön, amiért lányát halálos betegnek hazudta

Másfél év börtönre ítéltek egy brit rendőrnőt, amiért egyik lányát halálos betegnek hazudta, hogy több szabadságot kaphasson.

A 40 éves Rachel Hewittnak azért volt szüksége több szabadidőre, hogy kellő figyelmet szentelhessen 13 és 16 éves lányai lovaglókarrierjének.
Az anya munkahelyén, a South Elmsall-i rendőrségen főnökeinek azt állította, hogy nagyobbik lánya rákbeteg, meg kell őt műteni. Később betegszabadságot kért - és kapott - arra hivatkozva, hogy depressziós lett a bánattól, mivel a műtét nem hozott kellő eredményt, és lányát kemoterápiával kell kezelni, de még azzal is csak haladékot kapott a haláltól.
Mindezalatt lányai kiváló egészségnek örvendtek és rendszeresen indultak díjugrató versenyeken - adta hírül a The Sun című brit lap.
A nő közlekedési rendőrként dolgozott, immár nem tartozik az állományba.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld

Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában

Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.

2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld

Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának

Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre

2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld

Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására

Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.