Hírek
2021. Február 21. 08:45, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Már több mint 200 ezren mondták el a véleményüket a konzultációban
Egyre többen mondják el a véleményüket az újraindításról szóló konzultációban. Szombat reggelig 201 087-en töltötték ki az online kérdőívet - olvasható a kormany.hu oldalon
A szombaton közzétett tájékoztatás szerint az oltási programmal "új szakaszba léptünk", és ez lehetővé teszi, hogy elinduljon a párbeszéd az újraindítás lehetőségeiről.
Ez függ a járványügyi helyzettől is, ugyanakkor az elmúlt hónapok bizonyították, hogy azok a hatékony intézkedések, amelyeket a magyar többsége is támogat. "A konzultáció ebben nyújt segítséget, mindenki véleményére számítunk" - írták.
A kormany.hu Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkárának tájékoztatása alapján beszámolt arról is, hogy az oltásra regisztrálók száma is folyamatosan emelkedik. Már 2 millió 265 ezren jelezték, hogy élni szeretnének a lehetőséggel, ami magában foglalja a postai úton visszaküldött és az internetes regisztrációkat is - tette hozzá a kormánypárti politikus.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld
NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld
Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.
2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld
A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
