Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2018. December 21. 05:01, péntek | Belföld
Forrás: mti

Már lehet jelentkezni a szeptemberi felsőoktatási képzésekre

Már lehet jelentkezni a szeptemberi felsőoktatási képzésekre

Csütörtökön indult a 2019. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás, ekkortól február 15-ig lehet jelentkezni a szeptemberben induló alap- és mesterképzésekre, valamint felsőoktatási szakképzésekre

- közölte az Oktatási Hivatal az MTI-vel.Azt írták, hogy a felvételizők legfeljebb hat helyet jelölhetnek meg, hármat díjmentesen.

Az eljárás menetéről a hivatalos honlapon, a www.felvi.hu oldalon közzétett tájékoztatóban olvashatóak részletes információk, amelyek várhatóan január végéig frissülnek.

Jelentkezni kizárólag a www.felvi.hu honlapról elérhető E-felvételi rendszerben lehet.

A végleges jelentkezések rögzítésének határideje február 15., 24.00 óra.

A jelentkezéseket legkésőbb február 20., 24.00 óráig kell hitelesíteni Ügyfélkapun keresztül vagy az E-felvételi felületéről kinyomtatott és aláírt hitelesítő adatlap postára adásával.

Ingyenesen három, összesen hat képzésre lehet jelentkezni, és megjelölhető mind a hat képzés állami ösztöndíjas, valamint önköltséges formája is.

Meg kell határozni a képzések, formák sorrendjét, ugyanis minden jelentkező csupán egy helyre nyerhet felvételt: a megjelöltek közül az első olyanra, amelynél a pontszáma eléri vagy meghaladja a felvételi ponthatárt - hangsúlyozták.

Alap- és osztatlan képzésen, valamint felsőoktatási szakképzésen 500 pontos rendszer működik: a tanulmányi és érettségi pontok (maximum 400 pont) mellé különböző jogcímeken legfeljebb 100 többletpont kapható.

Mesterképzésen legfeljebb 100 pont szerezhető, a pontszámítás szabályait a felsőoktatási intézmények határozzák meg és teszik közzé a www.felvi.hu oldalon.

A jogszabályi minimális ponthatár változatlan: az alap- és osztatlan képzéseknél 280, felsőoktatási szakképzések esetében 240, mesterképzéseknél pedig 50 pont.

A ponthatárokat várhatóan július 24-én hirdetik ki - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel