Hírek
2020. Július 22. 12:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Már csak pár napig válthatók át ingyenesen a régi 2000 és 5000 forintosok

Még tíz napig, július 31-ig lehet átváltani a régi, 2017-ben bevont 2000 és 5000 forintos bankjegyeket használatban lévő, azonos címletű bankjegyekre a bank- és postafiókokban
- figyelmeztet a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a honlapján. A posta és a hitelintézetek július 31. után is átválthatják az érintett régi címleteket, azonban a szolgáltatás nyújtásáról és annak feltételeiről - például díj felszámításáról - saját üzletpolitikájuk szerint dönthetnek, ezért az átváltás előtt célszerű előzetesen tájékozódni - írja közleményében a jegybank.
Az MNB 2017. július 31-én vonta be a 2016 előtt kibocsátott 2000 és 5000 forintos bankjegyeket, és törvényi kötelezettségének megfelelően, továbbra is a bevonási határnaptól számított 20 évig, azaz 2037. július 31-ig díjmentesen váltja át törvényes fizetőeszközökre a régi 2000 és 5000 forintos címleteket.
A forint bankjegyekkel és érmékkel kapcsolatos tudnivalókról az MNB honlapján további információk érhetők el (https://www.mnb.hu/bankjegy-es-erme).
Fotó: MNB
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.