Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2022. Május 16. 14:07, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Majdnem száz belgrádi iskolában volt bombariadó

Majdnem száz belgrádi iskolában volt bombariadó

Majdnem száz belgrádi általános- és középiskolában volt bombariadó hétfő reggel - közölte a szerbiai oktatási minisztérium.

A tárca tájékoztatása szerint az iskolák időben értesítették a szülőket, hogy ne küldjék iskolába gyerekeiket, így ezekben az intézményekben hétfőn vagy nem volt tanítás, vagy csak késő délelőtt kezdődött el az oktatás.

Az oktatási minisztérium később azt is tudatta, hogy a rendőrségi ellenőrzések elvégzése után kiderült, hamis bejelentésekről volt szó.

Április végén hasonló bombariadó volt több mint húsz belgrádi középiskolában. A rendőrség akkor is megállapította, hogy hamis riasztásról volt szó.

Hétfőn a dél-szerbiai Nis repülőterén is bombariadó volt. Ott még tart a vizsgálat, a repülőteret kiürítették, a járatokat elhalasztották.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel

Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.

2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal

Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld

Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv

Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol

2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt

Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten