Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2011. November 22. 15:04, kedd | Sport
Forrás: mno.hu/MTI

Magyar sikerek az öttusa VB-n

Magyar sikerek az öttusa VB-n

A Kovács Sarolta, Demeter Bence kettős nyerte a vegyes váltók versenyét a junior öttusázók Buenos Aires-i világbajnokságán.

A hétfői zárónapon jutott még egy érem a magyaroknak: a Tóth Adrienn, Földházi Zsófia duó harmadik lett a női váltók küzdelmében.

Kovács és Demeter 1000 pontos vívással második volt az első szám után, majd a medencében is a második legjobb eredményt érte el, ezután megnyerte a lovaglást, így nagyon jó helyzetből vághatott neki a kombinált számnak. Ebben – a nemzetközi szövetség honlapja szerint – az ötödik legjobb teljesítményt nyújtotta a magyar páros, de ezzel együtt is magabiztos győzelmet aratott. Előzőleg, egyéniben Kovács győzött, így megvédte címét, Demeter pedig – aki tavaly szintén a korosztály világbajnoka volt – szoros versenyben negyedikként zárt.

A kétfős női váltóban is harcban voltak a győzelemért a magyarok, Tóth és Földházi 818 pontos vívással indította a napot, ezzel a hatodik helyen állt, majd az úszásban első, a lovaglásban pedig második lett, s a lövészetekkel megszakított futásban is az élmezőnyhöz tartozott, ideje a harmadik legjobb volt, ez összesítésben bronzérmet ért a brit és a német páros mögött. A férfiaknál a Demeter Gergely, Harangozó Bence kettős tizedikként zárt. A magyarok két arany- és két bronzéremmel fejezték be a világbajnokságot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 10. 07:30, péntek | Sport

Férfi kézilabda BL - A Veszprém végig vezetve nyert a Kielce ellen

A Veszprém házigazdaként 35-33-ra legyőzte a lengyel Kielcét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön.

2025. Október 09. 07:34, csütörtök | Sport

A Pro Recco legyőzésével újra a Ferencvárosé a trófea

2025. Október 08. 07:45, szerda | Sport

Magyar-örmény - Tóth Balázs: ha a vb-ről álmodozunk, akkor nyernünk kell szombaton

Tóth Balázs, a magyar labdarúgó-válogatott kapusa szerint ha a csapat a világbajnoki szereplésről álmodozik, elengedhetetlen, hogy szombaton hazai pályán legyőzze az örmény együttest.

2025. Október 07. 07:39, kedd | Sport

Magyar-örmény - A sérült Dibusz helyén Demjén a keretben

Dibusz Dénes sérülés miatt nem csatlakozik az örmények és a portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készülő magyar labdarúgó-válogatott keretéhez.