Hírek
2018. December 06. 13:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Letöltendő börtönt kapott egy bombával fenyegetőző férfi
Első fokon 2 év 6 hónap végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte a bíróság azt a férfit, aki miatt több ezer embernek kellett elhagynia egy budapesti bevásárlóközpontot, mert bombával fenyegetőzöttel.
- közölte a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-v A közleményben emlékeztettek, a férfi 2018. május 25-én, délelőtt, a 112-es segélyhívó számon azt a valótlan bejelentést tette, hogy egy X. kerületi üzletközpontban bombát helyezett el, amely két óra múlva felrobban.
A rendőrök az üzletközpontot kiürítették: legalább 3500 vásárlónak és 200 alkalmazottnak kellett távoznia. A bombával fenyegető férfit rövid időn belül, a bevásárlóközpont közelében elfogták.
A Budapesti X. és XVII. Kerületi Ügyészség a vádlottal szemben a köznyugalmat súlyosan megzavaró közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a bíróságra. Az ítélet nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
