Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2021. Január 24. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Letartóztatták a ferencvárosi emberölés két gyanúsítottját

Letartóztatták a ferencvárosi emberölés két gyanúsítottját

A Budai Központi Kerületi Bíróság elrendelte annak a két fiatal férfinak a letartóztatását, akiket azzal gyanúsítanak, hogy megöltek egy 19 éves fiatalembert a IX. kerületben

- közölte az MTI-vel a Fővárosi Főügyészség szóvivője szombaton.

Rab Ferenc tájékoztatása szerint a bíróság az ügyészi indítványnak megfelelően a szökés és elrejtőzés, valamint a bűnismétlés veszélyére tekintettel rendelte el a kényszerintézkedést. A döntés nem jogerős, az ellen a gyanúsítottak és védőik fellebbezést nyújtottak be.

A rendőrség csütörtökön közölte, hogy őrizetbe vették a két gyanúsítottat. A nyomozás adatai szerint a 19 éves férfi egy Telepy utcai társasház előtt egy korábbi vitás ügy miatt keveredett szóváltásba a 20 éves B. Józseffel és a 21 éves K. Antallal. A vita során a 19 éves férfi elővett egy gumilövedékes fegyvert, és több lövést adott le B. Józsefre és társára, majd bemenekült egy társasházba.

B. József és K. Antal követte a lépcsőházba a férfit, ahol B. József egy késsel megszúrta, majd társával többször megrúgta és megütötte. Ezután elmenekültek a helyszínről, de a budapesti rendőrök pár percen belül a helyszín közelében elfogták őket.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 09. 07:20, péntek | Belföld

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Belföld

Molnár Karolina: újabb funkcióval bővült az EgészségAblak applikáció

Az online időpontfoglalásnál az applikáció a legkorábban elérhetőtől megmutatja a szabad időpontokat - jelentette be Molnár Karolina, a Belügyminisztérium (BM) stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára szerdán Budapesten.

2025. Május 08. 05:00, csütörtök | Belföld

Cofidis-kutatás: a lakástulajdonosok harmada tervez felújítani idén

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld

Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra

A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig