Városlista
2025. július 2, szerda - Ottó

Hírek

2012. Január 12. 07:19, csütörtök | Belföld
Forrás: Stop.hu/Autolabor.hu

Lenyomozza a lakhelyünket az új 3-as BMW? - VIDEÓ

Lenyomozza a lakhelyünket az új 3-as BMW? - VIDEÓ

Spórolást segítő navigációs rendszer és 6,3 literes fogyasztás jár hozzá.

Mivel az Egyesült Államok számít a hibrid hajtású autók első számú piacának, egyáltalán nem meglepő, hogy a BMW a Detroiti Autószalonra időzítette a hibrid 3-as premierjét. Az 5-ös sorozathoz hasonlóan a 3-as ActiveHybrid meghajtásáról is a 3.0 literes, soros hathengeres benzines erőforrás gondoskodik, kiegészülve az automataváltóba integrált, 55 lóerős teljesítményre képes elektromotorral. A rendszer összteljesítménye így 335 lóerő, maximális nyomatéka pedig 450 Nm.

A kecsegtető értékek mellett baráti fogyasztást is ígérnek a bajorok, ami 6,3 litert jelent 100 kilométerre vetítve. Ezt segíti elő a navigációs rendszer is, ami a minél költséghatékonyabb autózás érdekében az útvonal tervezésekor figyelembe veszi a forgalom mértékét, a sebességkorlátozásokat és a szintkülönbségeket is. Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha például a tervezett útvonalon szerepel nagyobb emelkedő, akkor a rendszer tudja, hogy a tetejéig elhasználhatja az akkumulátorban lévő energiát, mert lefelé a fékezések során újra tudja tölteni azt.

Külön érdekesség, hogy a BMW tervei szerint a rendszer megjegyzi majd a vezetési szokásokat, így kikapcsolt navigáció esetén is el tudja látni a sofőrt hasznos tanácsokkal. Ez persze még fejlesztés alatt van, hiszen a mindennapi útvonalak "megjegyzésével" sérülhetnek a tulajdonos személyiségi jogai.

Megvásárolhatod! Mikor érkezik? Olvasd el az Autolabor.hu oldalon!

Címkék: bmw

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt

2025. Július 02. 07:49, szerda | Belföld

Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül

Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal