Hírek
2017. Március 14. 14:29, kedd |
Belföld
Forrás: mti/fotó: illusztráció
Leharapta szomszédja orrának egy részét egy zalai férfi

Maradandó fogyatékosságot okozott egy férfi a szomszédjának, miután egy dulakodássá fajult vitában leharapta orrának egy részét - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.
Pirger Csaba az eset előzményeiről elmondta: a két szomszéd között telekhatárvita miatt hosszú idő óta haragos volt a viszony.
A vádlott 2014 júniusában arra szólította fel a szomszédját, hogy az általa vitatott telekhatárra állított betonoszlopot távolítsa el. A felszólításra a szomszéd nem reagált, ezért a vádlott a házából kihozott egy piros festékszóró sprayt, amivel lefújta az oszlopot, majd a festékkel kijelölte az általa jogosnak vélt területi határt.
A két férfi között ezután szóváltás alakult ki, ami dulakodásba torkollott, s eközben mindketten beleestek a házuk előtt lévő, betonlapokkal burkolt vízelvezető árokba. A verekedés ennek ellenére tovább folytatódott, a vádlott ekkor szándékosan megharapta haragosa orrát, amiből egy nyolc milliméteres darabot ki is szakított.
A vádirat szerint a sérülés súlyos egészségkárosodást nem okozott, de a harapás maradandó fogyatékosságot eredményezett.
A Keszthelyi Járási Ügyészség a férfi ellen testi sértés bűntette miatt emelt vádat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.