Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2011. Július 14. 14:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Legyen magyar a görögdinnye

Legyen magyar a görögdinnye

Magyarországon első és másodosztályba kell sorolni a görögdinnyét csütörtöktől, különböző szempontok, például a cukortartalom alapján.

A minőségi előírásokkal azt próbálják megakadályozni, hogy a déli országok szezon végi áruja leverje a magyar dinnye árát, mondta Mártonffy Béla, a Zöldség-Gyümölcs Terméktanács elnöke.

Az az import dinnye, amely a déli termelés vége, nagyon olcsó, szinte fillérekért lehet hozzájutni, s érése pontosan egybeesik a magyar termék szezonkezdetével – tájékoztatott a Kossuth Rádió. Ha ebben az időszakban a nagy áruházláncok, vagy a nagykereskedők, importőrök olyan terméket hoznak be, ami leveri az árat, akkor a magyar termék csak nagyon alacsony áron tud a piacra kerülni. Ezt elsősorban minőségi oldalról lehet szabályozni, magyarázta a közrádió műsorában Mártonffy Béla.

Ma 25 forint körül van a görögdinnye felvásárlási ára, ami szinte nem is fedezi a termelő önköltségét, tette hozzá a terméktanács elnöke. A boltokban ugyanakkor 100-150 forint között mozog az ára. A szakmai szervezetek azon dolgoznak, hogy megérje a termelés. Ehhez egyrészt a kereslet növelésére van szükség. A hétvégétől egészen augusztusig marketing akciókkal, áruházi kóstoltatással népszerűsítik a görögdinnyét. Másrészt pedig jobban meg kell szervezni a termelést, hogy ne egyszerre érjen be az összes dinnye, hanem kiegyenlítetten legyen a termék a piacon, ami javítja a termelők pozícióját.

Orientpress Hírügynökség

Címkék: dinnye

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg

2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország

A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.