Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2011. November 16. 14:22, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Leállították a világ első hivatalos embrionális őssejt kísérletét

Leállították a világ első hivatalos embrionális őssejt kísérletét

Egy kaliforniai cég volt a világon az első, amely hivatalosan fogott bele az emberi embrionális őssejtek emberi betegeken való tesztelésébe.

A vállalat azonban a napokban váratlanul bejelentette, hogy 'az anyagi keretek szűkössége és a kedvezőtlen gazdasági feltételek miatt' leállítja a kutatásokat.

A fent említett okokból a vállalat vezetősége bejelentette, hogy felhagynak az embrionális őssejt kísérletekkel, és a jövőben inkább a hatékonyabb rák elleni kezelések kutatásával foglalkoznak majd. Ugyanakkor hozzátették: partnereket keresnek ahhoz, hogy idővel tovább folytathassák majd az őssejt kutatásokat - írja a BBC.

A döntés azért is volt váratlan, mert a szakértők szerint a cég hatalmas összegeket - dollár tízmilliókat - fektetett be abba az elmúlt évtizedben, hogy kutathassák ezt a speciális és nagy reményekkel kecsegtető területet. Az engedélyeket ráadásul csak nagyon nehezen, több éves várakozás után kapták meg.

Az őssejtkutatással foglalkozó szakemberek szerint a vállalat vezetőinek döntése lesújtó és nagyon kiábrándító, hiszen elsőként kutatták, hogy őssejtekkel meggyógyíthatóak-e azok, akik gerincvelői sérülést szenvedtek el. Ugyanakkor reménykednek abban, hogy a cégnek sikerül megfelelő partnereket találnia a közeljövőben, és folytatják majd a kísérleteket.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: őssejt, kísérlet

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld

Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis

Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.

2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld

KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció

Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen

Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -

2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.