Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2012. Augusztus 21. 15:03, kedd | Sport
Forrás: MTI

Labdarúgó NB I - A holland Moniz az FTC új vezetőedzője

Labdarúgó NB I - A holland Moniz az FTC új vezetőedzője

A holland Ricardo Moniz lett a Ferencváros labdarúgócsapatának új vezetőedzője.

Az egyesület honlapja, a fradi.hu szerint a 48 éves szakember, aki a hétfőn közös megegyezéssel távozó Détári Lajost váltja a kispadon, már délután bemutatkozik a játékosoknak és edzést is tart nekik. Arról ugyanakkor nincs említés a beszámolóban, hogy a tréner mennyi időre írt alá.
Moniz számos európai élcsapatban volt segédedző, így megfordult a Feyenoord, a Grasshoppers, a Tottenham Hotspur és a Hamburger SV együtteseinél, majd első komoly vezetőedzői megbízatását Salzburgban kapta, s az általa 2011 áprilisában átvett gárda egy évvel később megnyerte Ausztriában a bajnokságot és a kupát is. Idén júniusban lemondott posztjáról, így nem hozzá köthető, hogy a Salzburgot a luxemburgi Dudelange búcsúztatta a Bajnokok Ligája selejtezőjében.
A jelenlegi bajnokságban négy forduló után - egy-egy győzelemmel és vereséggel, illetve két döntetlennel - kilencedik a Ferencváros, amely vasárnap Újpesten vesztette el veretlenségét.
Moniz szombaton debütálhat az NBI-ben, akkor a veretlenül listavezető Budapest Honvédot fogadja a Ferencváros.

Címkék: Labdarúgás-NBI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:11, szombat | Sport

Marco Rossi 2030 nyaráig hosszabbított

A Magyar Labdarúgó Szövetség 2030 júniusáig meghosszabbította Marco Rossi szövetségi kapitány szerződését.

2025. Május 09. 07:25, péntek | Sport

Tyson Fury korábbi világbajnok ökölvívó Budapestre látogat

Tyson Fury korábbi nehézsúlyú világbajnok ökölvívó pénteken Budapestre látogat, és a helyszínen tekinti meg féltestvérei, Thomas és Roman Fury mérkőzéseit.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda Eb-selejtező - Szlovákiai győzelmével kijutott a tornára a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott kijutott a jövő januári Európa-bajnokságra, mivel 39-24-re nyert Szlovákia vendégeként a selejtezősorozat ötödik fordulójában, szerdán Galgócon.

2025. Május 05. 07:57, hétfő | Sport

Több mint 12 ezren futottak a Futókörök Napján

Több mint 12 ezren futottak a vasárnap ötödik alkalommal megrendezett Futókörök Napján, melynek keretében 21 helyszínen húzhattak futócipőt az érdeklődők.