Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2018. Július 18. 12:32, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: facebook.com/Compact Disco

Külön utakon folytatja a Compact Disco és Lotfi Begi

Külön utakon folytatja a Compact Disco és Lotfi Begi

Külön utakon folytatja a Compact Disco és Lotfi Begi. Utóbbi tíz év után békében vált el a népszerű hazai popcsapattól és szólóban folytatja; az MTI-nek elmesélte döntése hátterét.

Az elválásról szóló hírt a Compact Disco és Lotfi Begi is rövid közleményben tudatta közösségi oldalán.

„Már jó néhány éve annak, hogy a zenekartól függetlenül önálló munkákat kezdtem csinálni, születtek saját szerzeményeim és számos remixet készítettem más előadóknak. A döntésem egy hosszabb folyamat eredménye, egyik legfőbb oka pedig az, hogy szólókarrierem előtérbe került az elmúlt években. Most azzal fogok teljes erőbedobással foglalkozni, amit már a Compact Disco előtt is csináltam, emellett pedig még több időt szeretnék a családommal lenni” – mondta Lotfi Begi az MTI-nek.

A Compact Discót 2008-ban Walkó Csaba (ének), Pál Gábor (billentyűs hangszerek) és Lotfi Begi (groove-ok, extra zenei sávok, effektek) alapította, a csapat az elmúlt tíz évben négy stúdióalbumot és egy válogatásanyagot, számos sikeres számot készített, fellépett a legnagyobb hazai fesztiválokon, rengeteget koncertezett, nyert Fonogram- és MTV Awards-díjat is. 2012-ben Magyarország képviseletében részt vettek a bakui Eurovíziós Dalfesztiválon, ahol a Sound of Our Hearts című számmal bejutottak a döntőbe.

Lotfi Begi kifejtette: úgy érzi, az elmúlt három-négy évben zeneileg elmentek egymás mellett Walkó Csabával és Pál Gáborral. Megjegyezte: nagyon fontos visszaigazolások voltak számára azok a sikerdalok, amelyeket az elmúlt években mások mellett szólóban a Kowalsky meg a Vegával, a Hooligansszel, Rúzsa Magdival közösen csinált.

„A popzene a világom és megpróbálom tartani a lépést a nemzetközi trendekkel. Ha végignézzük a Lotfi Begi-repertoárt, van abban a drum'n'basstől a nu discón át a tropical house-ig sok minden. Az elmúlt években a korábbinál sokkal több elfoglaltságot jelentett, amit szólóban csináltam, a dj-zések, dalfelkérések, remixek”.

Mint mondta, szerinte korábban kellett volna megújulnia a zenekarnak. „Az utóbbi időben Csabiék az élőbb műfaj irányába kezdték terelni a Compact Discót, áthangszerelték a dalokat, ami viszont nem erősítette a zenekarra jellemző markáns elektronikus tánczenei produkciót. De az biztos, hogy életem legszebb tíz évét töltöttem a csapattal” – mondta.

Lotfi Begi 2013-ban sikeres remixlemezt készített, és mint most az MTI-nek elmondta, azóta és most is számos felkérése van közös munkákra különböző előadóktól. Megemlítette, hogy kedden mutatták be a Honeybeast együttes Utazó című számára készített remixét, dolgozik Vastag Csaba új dalán, őszre pedig kijön egy újabb közös produkciója ByeAlex-szel és a Slepp-pel.
„Idén még készítek egy dalt Kollányi Zsuzsinak, ami a tavalyi dalunk, a Valahonnan folytatása lesz, illetve tervben van egy új szám Majkával is”.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?