Hírek
2012. Február 02. 07:56, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Klinikai pontossággal méri a vércukorszintet

Klinikai pontosságú vércukormérést tesz lehetővé az otthoni önellenőrzésnél egy hazai tulajdonú vállalkozás saját fejlesztésű, új generációs vércukormérője.
Amelyet szerdán mutattak be a Magyar Tudományos Akadémián rendezett szimpóziumon – tájékoztatták a szervezők közleményben az MTI-t.
A 77 Elektronika Kft. legújabb vércukormérőjét a Semmelweis Egyetem Laboratóriumi Medicina Intézetében tesztelték, ahol a készülék megbízhatóságát és mérési pontosságát kiválónak minősítették.
„Az otthoni készülékkel mért és a kórházban meghatározott vércukorszint eltér egymástól, mert az ujjbegyből vett vér sejtekben gazdag, a kórházakban viszont sejtmentes vérplazmát használnak a méréshez. A teljes (ujjbegyből vett) vér és a vérplazma cukorszintje között eltérés mutatható ki, ezért a kezelés beállításához korábban a két értéket felváltva vették figyelembe az orvosok” – magyarázta Szabó Antal professzor, az intézet egyetemi tanára, aki a vércukormérő-rendszerrel végzett ellenőrző méréssorozat teszteredményét ismertette.
Szavai szerint a minél tökéletesebb anyagcsere-egyensúly eléréséhez fontos, hogy az otthoni vércukormérő készülékek a laboratóriumi módszerekhez viszonyítva reálisan elfogadható eltérést biztosítsanak. „A pontosabb mérés és vércukorérték ismeretében ugyanis hatékonyabban kezelhető a betegség, a szövődmények kockázata pedig csökkenthető” – mutatott rá Szabó Antal.
Körner Anna professzor, a Semmelweis Egyetem egyetemi tanára a rendszerrel kapcsolatos gyakorlati tapasztalatait osztotta meg a jelenlévő diabetológus szakemberekkel, Winkler Gábor professzor, a Magyar Diabetes Társaság elnöke pedig a vércukor-önellenőrzés mérési pontosságának fejlődéséről tartott előadást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.