Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2012. Április 14. 07:03, szombat | Külföld
Forrás: OrintPress

Kína húzta le az olajárat

Kína húzta le az olajárat

Három napos emelkedés után ismét lefelé vette az irányt a kőolaj ára a kínai gazdasági növekedés ütemének lassulására utaló GDP-adatközlés után. Az amerikai könnyűolaj 103 dollár környékén áll, a Brent 121 dolláron.

Éves szinten 8,1százalékos volt a kínai gazdasági növekedés üteme az első negyedévben, ez csaknem 3 éve a legalacsonyabb negyedéves szint. A további adatközlések közül az ipar 11,9 százalékos, a kiskereskedelmi forgalom 15,2 százalékos bővülést mutatott, mindkét adat enyhén kedvezőbb a várakozásoknál. Emellett a kínai új hitel-igénylések is felülmúlták a várakozásokat, 1010 milliárd jüan volt a hitel-kihelyezések összege márciusban, míg 800 milliárdról szóltak a várakozások.

Tegnap még emelkedett a fekete arany ára az amerikai és japán jegybankárok nyilatkozatai után, melyek szerint monetáris eszközöket vethetnek be a gazdasági növekedés helyreállítása érdekében. Közölték továbbá, a jegybanki alapkamat még hosszú ideig – legalább 2014-ig – a zéró szint közelében maradhat a tengerentúlon. A Fed Nyíltpiaci Bizottságában Ben Bernanke és az alelnökök óvatosak. Ők ragaszkodnak a tartósa alacsony kamatszint fenntartásához, de vannak, akik annak hamarabbi emelését is el tudják képzelni. A többség talán egyetért abban, hogy egyelőre – amíg a makrogazdasági fundamentumok lényegesen nem romlanak – nem szükséges egy harmadik fedezetlen likviditásnövelő programot elindítani. A New York-i Fed elnöke, a Fed alelnöke, William Dudley tegnapi beszédében azt mondta, nem lát olyan információkat, amelyek megváltoztatnák a monetáris politika irányát, az esetleges újabb kötvényvásárlás kapcsán az inflációs aggodalmakat hangsúlyozta Dudley. Janet Yellen Fed-alelnök szerint a munkaerőpiaci helyzettel kapcsolatban nem árt az óvatosság, s ez a Fed-től megköveteli, hogy a mindenkori piaci környezethez a lehető legjobban igazítsa hozzá a monetáris politikát.

Közben Szaúd-Arábia olajügyi minisztere szerint nem örömteli az olaj árfolyamának elmúlt napokban tapasztalt emelkedése, Ali al-Naimi meglátása szerint azonban akár hosszú ideig elnyúlhat ez a periódus - írták a Quaestor elemzői. A királyság továbbra is csökkenő árakat szeretne látni, e céljáért pedig mindent meg fognak tenni.Naimi közleménye szerint Szaúd-Arábia napi 10 millió hordó olajat termel ki áprilisban, erre utoljára novemberben volt példa.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel

Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.

2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal

Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld

Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv

Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol

2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt

Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten