Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2024. Július 31. 07:59, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Kijött a GDP adat, szenved a magyar gazdaság

Kijött a GDP adat, szenved a magyar gazdaság

Magyarország bruttó hazai termékének (GDP) volumene 2024 második negyedévében a nyers adatok szerint 1,5 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 1,3 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszaki értéket - jelentette kedden első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az előző negyedévhez képest - a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint - a gazdaság teljesítménye 0,2 százalékkal csökkent.

Az első félévben a gazdaság teljesítménye a nyers adatok szerint 1,3, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 1,5 százalékkal felülmúlta az előző év azonos időszakit.

A gazdasági teljesítmény növekedéséhez legnagyobb mértékben az építőipar és az ingatlanügyletek nemzetgazdasági ágak teljesítménye, valamint a termékadók és -támogatások egyenlegének alakulása járult hozzá. A gazdasági növekedést fékezte a nemzetgazdaság egészében nagy súlyt képviselő ipar hozzáadott értékének csökkenése - közölte a KSH.

A GDP második negyedévi részletes adatait szeptember 3-án közli második becslése alapján a KSH.

Címkék: gazdaság, gdp

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 27. 10:00, hétfő | Belföld

Vitézy Dávid: alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki

Az a cél, hogy alkatrészhiány miatt szeptemberre egyetlen buszjárat se maradjon ki - írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Július 27. 09:00, hétfő | Belföld

OGY - Alkotmánybírót választhat a parlament

A miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés kétnapos rendkívüli ülése hétfőn. A parlament új alkotmánybírót is választhat.