Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2011. Október 13. 07:17, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Kevesebb pénze lesz jövőre a MÁV-nak

Kevesebb pénze lesz jövőre a MÁV-nak

Több nyugati ország példáján keresztül látható, hogy a vasút teljes társadalmi költsége kedvezőbb a többi közlekedési módhoz képest, ezért megéri jelentős, akár innovatív befektetéseket is végrehajtani.

Mondta Szarvas Ferenc a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója a XII. Vasútgépész Napok című szakkonferencián, Sopronban.


A sikeres vasútfejlesztés kulcstényezői Magyarországon is a kiszámítható finanszírozás, a kor kihívásainak megfelelő, vasútbarát szabályozás, a fejlesztési erőforrások hatékony allokációja és felhasználása, valamint az utas- és ügyfélorientált fejlesztés.

A finanszírozással kapcsolatban Szarvas Ferenc kifejtette, hogy a jövőben várhatóan kevesebb pénz áll majd a vasúttársaság rendelkezésre. Ezért különös jelentősége van annak, hogy a vasútvállalat vezetése tudatosan tárja fel a takarékos, költséghatékony megoldásokat, amelyekkel a vállalatcsoportot legalább a jelenlegi szolgáltatási színvonalon, vagyis hatékonyabban lehet működtetni – egyben utalt a jövő évtől évi 2 milliárd forintos megtakarítást jelentő, felsővezeték-karbantartási funkció visszaszervezését megalapozó döntésre.

Szarvas Ferenc hangsúlyozta továbbá, hogy a MÁV Csoport felkészül a Közlekedési Holding keretében betöltendő feladatokra: a MÁV vezetése előkészíti a vasúti infrastruktúra üzletág leválasztását, továbbá a vasúttársaság vezetése kiemelten vizsgálja egy olyan egységes vasúti személyszállító értéklánc létrehozását, amely három leányvállalat – MÁV-START Zrt., MÁV-TRAKCIÓ Zrt. és MÁV-GÉPÉSZET Zrt – tevékenységének a mostaninál mélyebb integrálását jelenti. Ehhez kapcsolódóan pedig a MÁV vezetése vizsgálja egy olyan önálló eszközkezelő létesítését, amely további működtetési és költségelőnyökkel járhat.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 08:00, kedd | Belföld

KÖZGYŰLÉS ELŐTTI BESZÁMOLÓ

A képviselőtestület elfogadta a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetőjének 2024. évi beszámolóját.

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel