Hírek
2011. December 04. 07:45, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kevés pénz jut a szépségápolásra

Egy magyarországi piackutatásából kiderült, hogy a magyar nők többsége havonta kétezer forintnál alacsonyabb összeget szán arcbőrének ápolására.
A felmérés eredményei szerint az idősebbek költenek a legkevesebbet – a 40 év felettiek egyötöde egyáltalán nem áldoz, vagy nem tud áldozni a ráncok elleni küzdelemre.
Az 1000 főt megkérdező kutatás válaszadóinak 70 százaléka nyilatkozta azt, hogy havonta 1-2 ezer forint között költ az arcápolásra, egyedül a 30-39 év közötti nők azok, akiknek 16 százaléka akár 5 ezer forintot is elkölt erre a célra. Ma az arckrémek átlagos ára 2500-3000 forint között van, ami a magyar nők többsége számára megfizethetetlen – emeli ki az eredmények kapcsán Fülőp Enikő, a kutatást szponzoráló Farmec kozmetikumgyár magyarországi értékesítési igazgatója, aki szerint a gyártók számára a jelenlegi gazdasági helyzetben a legfontosabb, hogy megtanulják, hogyan kell minőségi termékeket kedvező áron előállítani. A Farmec Gerovital Plant nevű, természetes alapanyagokat tartalmazó, 20 és 40 év közötti nők számára kifejlesztett kozmetikum családja pontosan ezért 990 és 1490 forint közötti ajánlott fogyasztói áron került a boltokba. A kutatást az NRC végezte, online kérdőíves felmérés segítségével. Az eredmények a 18-49 éves lakosságra reprezentatívak nem, korcsoport, végzettség és lakóhelytípus jellemzők alapján.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.
2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot
A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -
2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában
Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést
2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld
Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett
Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt