Hírek
2018. Április 20. 10:10, péntek |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Két pohár pálinka 225 ezer - Túlszámlázókat fogtak el Budapesten

A nyomozók elfogták egy budapesti, belvárosi szórakozóhelynek az üzletvezetőjét és személyzetét, mert ismételten túlszámlázást követtek el - közölte honlapján péntek reggel a rendőrség.
A József nádor téri szórakozóhelyet korábban már zárták be ilyen ügy miatt. A nyomozás adatai szerint a üzletvezető és két alkalmazottja újévtől március elejéig újabb hasonló cselekményeket követett el, aránytalanul többet számlázva a fogyasztásnál - írták.
Volt olyan eset, hogy pár pohár pezsgőért és röviditalért 180 ezer, két pohár pálinkáért pedig 225 ezer forintot kértek. Az alkalmazottak, hogy biztosan megkapják a pénzt, többször bankautomatákhoz is elkísérték a sértetteket, de voltak, akiktől ellopták a pénztárcájukat is - áll a közleményben.
A három nőt üzletszerűen elkövetett csalás, kifosztás és lopás miatt gyanúsítottként hallgatták ki, az üzletvezetőt őrizetbe vették és kezdeményezték előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően