Hírek
2018. Január 15. 08:33, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Késes támadást követtek el egy oroszországi iskolában
Két álarcos, késsel felfegyverzett férfi iskolásokra támadt hétfőn az oroszországi Permben, legkevesebb tizenegyen megsebesültek.
Az incidens az iskola egy korábban eltanácsolt és jelenlegi tanulója között tört ki az épület folyosóján. A két dulakodó, egy 16 és egy 15 éves fiú, betört egy osztályba, ahol a tanárnő eredménytelenül próbálta meg szétválasztani őket. Megsebesült több, a pedagógus segítségére siető negyedikes tanuló is.
Sajtójelentések szerint a 47 éves tanárnőt és a verekedés két részvevőjét meg kellett műteni, állapotuk súlyos. A 15 sérült közül 12-t kellett kórházba szállítani.
Az első jelentések még arról szóltak, hogy két álarcos férfi támadt az iskolásokra az uráli városban. Az orosz sajtóban megjelent értesülések szerint szerint az iskolából kirúgott fiúnak pszichés és kábítószer-problémái voltak.
Az ügy kivizsgálására Makszim Resetnyikov kormányzó vezetésével bizottságot hoztak létre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:51, kedd | Külföld
Telefonon beszélt egymással Donald Trump és Hszi Csin-ping
Az orosz-ukrán háborúról és kétoldalú kérdésekről is egyeztetett az amerikai és a kínai elnök hétfőn telefonon - ezt Donald Trump jelentette be a megbeszélést követően.
2025. November 24. 07:23, hétfő | Külföld
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump
Hálátlanságot vetett az ukrán vezetés szemére Donald Trump amerikai elnök vasárnap, miközben Európát amiatt hibáztatta, hogy továbbra is kőolajat vásárol Oroszországtól.
