Hírek
2011. Október 26. 07:13, szerda |
Külföld
Forrás: MTI
Kényszerszünet: három nappal hosszabb lesz a hétvége

Három munkaszüneti nappal megtoldotta a hétvégét a thaiföldi kormány az ország jelentős részét sújtó áradások miatt.
Kedden bejelentették, hogy október 27-től 31-ig tartó, extrahosszú „hétvége” lesz 21 tartományban, ezen belül a fővárosban, Bangkokban is.
A hivatalok és az iskolák is zárva lesznek csütörtöktől hétfőig. A központi bank egyik illetékese közölte: még nem döntötték el, hogy a kereskedelmi bankok és a pénzpiacok is zárva lesznek-e ez idő alatt. A hónapok óta tartó monszunesők okozta árvíz nagy pusztítást végzett a középső tartományokban, és már Bangkokot is fenyegeti.
A víz kedden áttörte a főváros második repülőterét, a Don Muangot védő gátakat, s elkezdett beszivárogni a létesítmény északi részére, arra kényszerítve legalább egy légitársaságot, hogy járatait egy hétre Bangkok és az ország fő repülőterére, a Szuvarnabhumira irányítsa át. Ettől eltekintve – a tájékoztatás szerint – még mindkét reptéren zavartalan a forgalom.
A hatóságok a főváros ötven kerületéből hetet nyilvánítottak veszélyeztetettnek északon és északkeleten, ahol már kisebb elöntések tapasztalhatók. Bangkok nagy része egyelőre száraz, de a hatóságok napok óta figyelmeztetnek, hogy a városközpont is víz alá kerül, ha a dél felé tartó ár odaér. A kormány tájékoztatása szerint az áradások eddig 366 ember halálát okozták. Thaiföldön utoljára 1942-ben végzett ekkora pusztítást a víz.
Mint ismert, Thaiföld fővárosának további kerületeiben rendeltek el riasztást hétfőn az árvíz fenyegetése miatt. A hatóságok az elmúlt napokban homokzsákokkal igyekeztek megerősíteni a védőgátakat, hogy megakadályozzák az üzleti negyed és a repülőtér víz alá kerülését. A hétvégén több száz embert evakuáltak a vízzel borított területekről, Bangkok egyes külvárosaiban a víz magassága elérte a két métert.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld
Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal
Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.
2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld
Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv
Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol
2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld
Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt
Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten
2025. Május 06. 07:35, kedd | Külföld
Újvidéki tragédia - Előrehozott választások kiírását követelik a tiltakozó egyetemisták
A képviselőház azonnali feloszlatását és előrehozott parlamenti választások kiírását követelik a hónapok óta tiltakozó egyetemisták Szerbiában.