Hírek
2017. Május 31. 19:32, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Kemény zivatar jön - másodfokú riasztás a veszélye miatt

Az észak-keleti megyékben több járásra másodfokú riasztásokat adtak ki a heves zivatar veszélye miatt szerda délután.
Az érintett területeken a következő órákban kialakulhatnak olyan intenzív zivatarok, melyeket viharos szél, jégeső, rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék kísérhet.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez eljuttatott, szerda éjfélig szóló veszélyjelzése szerint a heves zivatarok miatt Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adták ki a másodfokú (narancs figyelmeztetést), Békés, Hajdú-Bihar és Jász-Nagykun-Szolnok megyére pedig az elsőfokú figyelmeztetést.
Emellett Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyében a felhőszakadás veszélye miatt van érvényben szintén elsőfokú figyelmeztetés. Ezeken a területeken arra kell készülni, hogy intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék hullhat.
A meteorológiai szolgálat veszélyjelzése szerint főként az északkeleti, keleti régióban elszórtan heves, "gyorsabb áthelyeződésű" zivatarok alakulhatnak ki, melyeket jégeső (esetleg kétcentisnél is nagyobb átmérőjű jégdarabokkal), viharos széllökés kísérhet. Intenzív gócokban akár 80-85 kilométer/órásat meghaladó lökések is előfordulhatnak.
A Dunántúl nyugati és déli részén is elszórt jelleggel alakulhatnak ki zivatarok, melyeket nagyobb mennyiségű csapadék kísérhet. Az ország más részein inkább csak néhol képződhet zivatar.
Csütörtökön a Dunántúl déli felén és az Alföld délnyugati részén alakulhatnak ki zivatarok, amelyekből helyenként nagyobb mennyiségű (15-20 milliméter) csapadék hullhat. Az ország északkeleti harmadán többnyire napos idő lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 14-20, a legmagasabb hőmérséklet 25-30 Celsius-fok között várható.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ
Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
2025. Október 10. 07:31, péntek | Belföld
Enyhe, de szeles idő várható a hétvégén
Felhős idő várható a hétvégén több-kevesebb napsütéssel, a hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul, kisebb eső előfordulhat -
2025. Október 10. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor hadgyakorlaton vett részt
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Mezőkövesdi Klementina - volt katonai - Repülőtéren részt vett az \"Adaptive Hussars 25\" hadgyakorlat egyik mozzanatán - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá