Hírek
2012. December 15. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Karácsony előtt is népszerűtlenek a hitelek
Az ügyfelek óvatossága miatt az év utolsó két hónapjában sem fut fel az áruhitelezés, mint ahogy a személyi kölcsönök havi új kihelyezése is 6-8 milliárd forinton ragad - írja a Világgazdaság. Októberben alig több mint 40 milliárd forintot tett ki a háztartásoknál lévő áruvásárlási hitelek állománya, ami csaknem 20 százalékkal alacsonyabb az előző évinél – ez derül ki a Magyar Nemzeti Bank adataiból.
A szolgáltatók szerint elég gyenge karácsonyi szezon várható, hiszen a válság előtti években általában már októberben érezhetően növekedni kezdett az új kihelyezések állománya.Az óvatos várakozásokat indokolják a szolgáltatók közelmúltban megjelent felméréseinek eredményei is. A londoni tőzsdén jegyzett International Personal Finance – a magyarországi Provident anyacége – hat országra kiterjedő felmérése szerint a magyarok négyötöde aggódik amiatt, hogy a közeljövőben emelkednek megélhetési költségei. Emellett a hazai háztartások 41 százaléka gondolja azt, hogy romlik majd anyagi helyzete, és csak 24 százalék bízik a javulásban. Hasonló eredményre jutott a Cofidis felmérése is, amely szerint a lakosság nem akar nagyobb összegű beruházásokra költeni, és még a közeli karácsony sem dobta meg a vásárlási kedvet.
A jegybank adatai szerint egyébként a karácsonyi időszakban meghatározó egyéb fogyasztási hiteleknél sem sokkal jobb a helyzet. A személyi kölcsönök, a gépjárműhitelek, a szabad felhasználású jelzáloghitelek és a folyószámlakölcsönök közül csak az utóbbiak állománya tudott növekedni az októberig tartó egy év alatt. Ám a folyószámlahitelek állománynövekedését nem elsősorban a háztartások beruházásainak felfutása, inkább a napi kiadások hitelből történő finanszírozása magyarázza.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld
NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye
Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.
2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának
Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.
2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld
Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon
2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban
Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.
