Hírek
2025. Július 02. 07:49, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Júliustól hátrányos helyzetű családokat lehet támogatni a REpont automatákon keresztül
Júliustól a REpont automatáknál leadott palackok után járó visszaváltási díjat hátrányos helyzetű családok megsegítésére és gyermekek fejlesztésére lehet felajánlani
- közölte a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. kedden az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint a július 1. és december 31. közötti időszakban a jótékony célú felajánlásokat három segélyszervezet között osztják szét.
A Magyar Vöröskereszt a rászoruló családok mindennapi támogatását, fiatal anyák segítését, valamint táboroztatási és oktatási programokat valósít meg a befolyó összegből, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat családok átmeneti otthonainak fejlesztését, valamint játszóterek fenntartását finanszírozza, míg a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet az adományból többféle programot szervez hátrányos helyzetű gyermekek fejlesztésére.
Közölték: a REpont automatákon keresztül naponta 6-8 millió visszaváltás történik, és ebből több ezer palack díját jótékony célra ajánlják fel. A rendszer indulása óta három budapesti gyermekkórház számára - Heim Pál Gyermekkórház, a Bethesda Gyermekkórház és a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája - több százmillió forint gyűlt össze.
A REpont rendszerben a visszaváltott palackok után járó 50 forintos díjat háromféleképpen kérhetik a fogyasztók: boltban levásárolható utalvány formájában, bankszámlára utalva vagy jótékony célra felajánlva. A legnépszerűbb lehetőség az utalvány, ezt a visszaváltók több mint 80 százaléka választja - tájékoztatott a MOHU.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 06:49, kedd | Belföld
NGM: Ezekre érdemes figyelnie a vásárlóknak a Black Friday akciók során
Az ünnepi időszak közeledtével, különösen a november végén esedékes Black Friday akciók idején jelentősen megnő az online és személyes vásárlások száma.
2025. November 25. 06:48, kedd | Belföld
Orbán Viktor: nem akarjuk eladósítani az unokáinkat Ukrajna miatt
Az Európai Unió folytatni akarja a háborút, de mivel pénzük nincs, közös hitelt vennének fel. Erre nemet kell mondanunk.
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
