Hírek
2023. Május 14. 07:27, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Joe Biden: a fehér felsőbbrendűség a legkomolyabb terrorfenyegetés

A \"fehér felsőbbrendűséget\" nevezte a legsúlyosabb terrorista fenyegetésnek az Egyesült Államok számára Joe Biden szombaton Washingtonban.
Az elnök egy többségében afroamerikai diákok által látogatott fővárosi egyetem (Howard University) végzős hallgatói előtt "kemény valóságnak" nevezte, hogy a rasszizmus régen kettészakította az embereket.
Megfogalmazása szerint az amerikai történelem nem mindig volt egy tündérmese.
Kifejtette, hogy 240 éve zajlik a küzdelem "a legjobb és legrosszabb" amerikaiak között, azaz a mindenki egyenlőnek született eszméje és a rasszizmus általi megosztottság között.
A csata pedig soha nem ér igazán véget - hangoztatta az elnök.
Mindazonáltal a beszéd közben a hallgatóság soraiban többen tiltakozásként hátat fordítottak az elnöknek és a rasszizmus elleni feliratokat tartottak a magasba.
Fotó: Illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld
Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának
Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre
2025. Október 05. 09:20, vasárnap | Külföld
Cseh választások - Andrej Babis egypárti kormány létrehozására készül
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására
Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Scotland Yard: terrorcselekmény volt a manchesteri zsinagógánál elkövetett támadás
Terrorcselekménynek nyilvánította a rendőrség a manchesteri zsinagógánál csütörtökön, jóm-kipúr napján elkövetett késeléses és gázolásos támadást, amelyben ketten meghaltak, többen súlyosan megsérültek.