Hírek
2012. Július 19. 11:29, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Jobbik: a Hit Gyülekezete ne vegye át az iskolát és az óvodát Hajdúsámsonban!

A Jobbik támogatja azt a hajdúsámsoni népszavazási kezdeményezést, amely megakadályozná, hogy a helyi iskolát és óvodát átvegye a Hit Gyülekezete - mondta Rubi Gergely, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője csütörtöki sajtótájékoztatóján.
A politikus az ügy előzményeiről szólva elmondta: a hajdúsámsoni képviselő-testület döntése alapján a település egyetlen óvodáját és iskoláját szeptember 1-től öt évre átvenné a Hit Gyülekezete.
A jobbikos képviselő - aki "biznisz szektának" nevezte az egyházat - hozzátette: a szülők tiltakozásul népszavazást kezdeményeztek, azonban a helyi választási iroda "mondvacsinált" okokra hivatkozva megtagadta az aláírásgyűjtő ívek hitelesítését. Rubi Gergely szerint ugyanakkor szerdán a bíróság semmissé tette ezt a végzést, így megindulhat az aláírásgyűjtés, amelyet a Jobbik támogat. A politikus bízott abban, hogy a népszavazási kezdeményezés eredményes lesz, az önkormányzat pedig meggondolja magát és semmisé teszi a Hit Gyülekezetével kötött megállapodást. Rubi Gergely felhívta a figyelmet arra is, hogy 200 szülő már írásba adta, hogy a gyerekeiket kiveszik az iskolából, ha a Hit Gyülekezete átveszi az intézményt, ugyanakkor Hajdúsámson 20 kilométeres körzetben nincs olyan iskola, amely tudná fogadni az érintett gyerekeket. Közölte azt is: mivel "anyagi mutyit" sejtett a háttérben, ezért egy hónappal ezelőtt, országgyűlési képviselőként az üggyel kapcsolatos összes dokumentumot kikérte az önkormányzattól, a kért információkat azonban nem kapta meg, így feljelentés tesz emiatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.