Városlista
2025. július 3, csütörtök - Kornél

Hírek

2018. Október 24. 11:08, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Jelentősen nőtt a nem élelmiszer jellegű árucikkek forgalma

Jelentősen nőtt a nem élelmiszer jellegű árucikkek forgalma

A kiskereskedelmi forgalom növekedésében alapvetően a nem élelmiszer jellegű árucikkek teljesítettek jól augusztusban

- mondta Pomázi Gyula, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán szerdán a Központi Statisztikai Hivatal adataira reagálva.

Második becslés alapján augusztusban a kiskereskedelmi forgalom volumene a nyers adat szerint 6,3 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 6,8 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakit.

A helyettes államtitkár kiemelte, jelentősen bővült a textil- és ruhaipari termékek mellett a számítástechnikai eszközök, a tartós fogyasztási cikkek forgalma is.

Pomázi Gyula hangsúlyozta, kiugróan magas volt az online kereskedelem 45 százalék fölötti növekedése augusztusban, hozzátette, hogy a webáruházak forgalmában további növekedés várható.

Címkék: forglaom

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt