Hírek
2019. Június 28. 13:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Jelentősen javult a baleseti statisztika

Jelentősen javult az országos baleseti statisztika, az év első felében 51-gyel kevesebb halálos baleset történt, mint az előző év azonos időszakában - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken az M1-en.
Gál Kristóf hozzátette: az utóbbi 30 év adatai szerint 2013-ban volt a legkevesebb halálos baleset, de a 2019-es év eddigi adatai szerint 7-tel kevesebb ember halt meg közlekedési balesetben, mint 2013 azonos időszakában.
A halálos balesetek elsődleges oka az idén is a gyorshajtás volt. A közlekedési balesetekben meghalt sofőrök 30 százaléka és az utasok 50 százaléka nem használt biztonsági övet - fűzte hozzá.
Általában a három nyári hónapban történik az éves balesetek harmada, szerinte ez leginkább azzal magyarázható, hogy a melegben eltompulnak a reflexek és csökken a reakcióidő. Az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője ezért azt ajánlotta, hogy a közlekedők tartsanak a szokásosnál nagyobb követési távolságot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld
Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását
Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán
2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá
Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni
2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld
Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása
A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.
2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld
Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.