Hírek
2017. Június 22. 07:30, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Jégeső, villám, zivatar - Károkat okozott a vihar Borsodban

Villámcsapás miatt nem volt áram a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Encsen szerda délután, és a megye más részein is károkat okozott a vihar - közölte a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság az MTI-vel.
A tájékoztatás szerint az áramszünet mintegy három és fél ezer encsi háztartást érintett. Az áramszolgáltató ÉMÁSZ képviseletében Irlanda Boglárka az MTI-nek azt mondta: a városban újra van áram, öt perc alatt egy másik irányból visszaállították a szolgáltatást, a hiba elhárításán dolgoznak.
Halmajon levitte egy ház tetejét az erős szél, az encsi tűzoltók dolgoznak a kár elhárításán. A településen több másik ház is megrongálódott.
Megyaszón beomlott egy ház födémszerkezete a vihar következtében, a lakók kimenekültek a házból, az épület lakhatatlanná vált.
Rátkán villám csapott egy istállóba, a szerencsi tűzoltók eloltották a tüzet.
A katasztrófavédelmi igazgatóság azt is közölte, hogy a megyében kitört heves zivatar jégveréssel is járt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ
Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.
2025. Október 10. 07:31, péntek | Belföld
Enyhe, de szeles idő várható a hétvégén
Felhős idő várható a hétvégén több-kevesebb napsütéssel, a hőmérséklet csúcsértéke 20 Celsius-fok körül alakul, kisebb eső előfordulhat -
2025. Október 10. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor hadgyakorlaton vett részt
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Mezőkövesdi Klementina - volt katonai - Repülőtéren részt vett az \"Adaptive Hussars 25\" hadgyakorlat egyik mozzanatán - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá