Hírek
2017. December 07. 07:23, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Javult a repülés biztonsága 2017 első félévében

A repülés biztonsága jelentősen javult a tavalyihoz képest 2017 első félévében a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) legfrissebb jelentése szerint.
A szerdán nyilvánosságra hozott adatok szerint az egymillió járatra vetített súlyos balesetek száma 1,72-ről 1,2-re csökkent. Az év első felében összesen 23 baleset történt, ezek közül hatban a repülőgép részben, vagy egészében megsemmisült. A három halálos balesetben nyolcan vesztették életüket, mivel ezek teherszállító gépeket érintettek.
A sugárhajtású gépeknél az egyik halálos tragédia a török myCargo Airlines Boeing 747-esének balesete volt, a gép a földet érés után kisodródott és lakóövezetbe csapódott, majd kiégett Kirgizisztánban. A gépen tartózkodó négy személy életét vesztette. A lakóövezetben további 34 ember halt meg.
A turbólégcsavaros, kisebb méretű gépeknél az Egyesült Államokban regisztrált Air Cargo Carriers Shorts 330-as gépe Charlestonban leszállás után szintén kisodródott, mindkét pilótája meghalt. A nepáli Goma Air Let L-410-es gépe Lukla repülőtér megközelítésekor csapódott sziklafalba, a gépen négyen tartózkodtak, a gép kapitánya vesztette életét a balesetben.
A legtöbb súlyos baleset Afrikában történt ebben az évben, egymillió járatra vetítve 6,1 eset volt, a legbiztonságosabb Észak-Ázsia volt, ahol nem történt súlyos baleset. Európában a török myCargo gépének tragédiája miatt egymillió járatra január-szeptemberben 0,68 súlyos baleset jutott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld
Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis
Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.
2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld
KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen
Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -
2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban
A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.