Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2012. Február 01. 10:33, szerda | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Újabb NATO-katonát lőttek le Afganisztánban

Újabb NATO-katonát lőttek le Afganisztánban

Egy afgán katonai egyenruhát viselő férfi lelőtt egy NATO-katonát Afganisztán déli részén – jelentette szerdán az afganisztáni nemzetközi biztonsági erő (ISAF).

A kedden történt eset nem egészen másfél héttel azután történt, hogy Kelet-Afganisztánban egy afgán katona végzett négy francia bajtársával.

December 29-én két francia idegenlégióst ölt meg egy afgán katona, tavaly április 27-én pedig a kabuli repülőtéren egy afgán ezredes nyolc amerikai tisztet lőtt le.

Ezeket a merényletek feltehetően az afgán hadsereg soraiba beszivárgó felkelők, illetve tálibok követték el. Az ISAF közleménye szerint azonban személyes vagy ideológiai ellentétek vezethettek a merényletekhez. A NATO egy jelentésében elhanyagolhatónak tüntette fel azon esetek számát, amelyekben az afgán hadseregbe beszivárgó tálibok támadtak a koalíciós erők katonáira.

A keddi merényletet az ország déli részén, vagyis ott követék el, ahol a tálibok harci tevékenysége meglehetősen erős. A térségben amerikai, brit és dán katonák teljesítenek szolgálatot.

A január 20-i merényletet követően Nicolas Sarkozy francia elnök közölte: elképzelhető, hogy Párizs felgyorsítja katonái kivonását Afganisztánból, és az eredeti dátum – 2014 vége – helyett a jövő év végéig hazarendeli katonáit.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 09. 07:22, péntek | Külföld

Brit miniszterelnök: jelentős vámengedményekről született megállapodás az Egyesült Államokkal

Jelentős vámengedményekről született kétoldalú megállapodás az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között - jelentette be Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön.

2025. Május 08. 06:00, csütörtök | Külföld

Robert Fico: elfogadhatatlan és öngyilkosság lenne az orosz energiahordozók behozatalának teljes leállítását célzó EB-terv

Szlovákia számára elfogadhatatlan az Európai Bizottságnak (EB) az a kedden bemutatott terve, amely az oroszországi földgáz, kőolaj és nukleáris fűtőanyag behozatalának teljes leállításával számol

2025. Május 06. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump újranyittatná az Alcatrazt

Donald Trump amerikai elnök vasárnap a Truth Social közösségi oldalon közzétett bejegyzésében utasította az ország illetékes hivatalait, hogy építsék újjá és nyissák meg az 1963-ban bezárt börtönt a San Franciscó-i Alcatraz-szigeten

2025. Május 06. 07:35, kedd | Külföld

Újvidéki tragédia - Előrehozott választások kiírását követelik a tiltakozó egyetemisták

A képviselőház azonnali feloszlatását és előrehozott parlamenti választások kiírását követelik a hónapok óta tiltakozó egyetemisták Szerbiában.