Hírek
2016. Augusztus 18. 07:45, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Illegális bevándorlás - meghosszabbodik a válsághelyzet

\"Határozottan indokolt\", ezért a kormány meghosszabbítja a szeptember 9-án lejáró, az illegális migráció miatt bevezetett válsághelyzetet -
jelentette ki Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatornán szerda este.
Elmondta, részben új útvonalakon ismét erősödött a migrációs nyomás, Bulgáriában, Szerbiában és Macedóniánál is, hétről hétre megduplázódik a görög szigetekre érkező migránsok száma, és a balkáni országok sokat tesznek azért, hogy a határokat biztosítsák.
A magyar határon naponta átlagosan százan próbálkoznak tiltott határátlépéssel, de eddig ez senkinek nem sikerült - mondta Bakondi György.
Hozzátette: a magyar határ térségében egyes becslések szerint 3 ezer ember várakozik, ők a csempészek segítségével is keresik a rendszer gyenge pontjait.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.