Hírek
2023. Május 03. 12:52, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Huszonkétezer induló az idei Ultrabalatonon

Rekordot jelentő 22 ezer nevezés érkezett a pénteken rajtoló XVII. NN Ultrabalatonra, mely Magyarország legnépesebb tömegsportrendezvénye.
A szervezők tájékoztatása szerint a vasárnapig tartó esemény 211 kilométeres távjának 250-en vágnak neki egyedül. A verseny központja Balatonfüreden lesz, ahol a Bogár János-kiállítást is megtekinthetnek az érdeklődők. A legendás ultrafutó több száz serlege közül 17-et tesznek közszemlére.
A Balaton-kerülő viadal központjában sportos aktivitásokkal és nyereményekkel, míg a balatonlellei váltóponton frissítővel, éjszaka meleg itallal, valamint frissítő masszázzsal várják a futókat.
Az Ultrabalatonon az augusztusi budapesti szabadtéri atlétikai világbajnokság is képviselteti magát, az esemény ugyanis a vb-t felvezető Hősök Tere szurkolói klub országos roadshow egyik kiemelt állomása.
"A világbajnokság szervezőinek az a célja, hogy minél többen kezdjenek el sportolni és egészségesebb élni. Aki pedig már sportol és tesz az egészségéért, kedvezményes áron nézheti meg a atlétika világsztárjait" - áll a szervezők közleményében, mely szerint az Ultrabalaton minden résztvevője 50 százalékos kedvezménnyel vásárolhat jegyeket vagy bérleteket az atlétikai vb-re.
A BioTechUSA-cégcsoport és az Ultrabalaton hagyományos közös jótékony kampánya keretében idén ötödik alkalommal biztosítják a lehetőséget a résztvevők számára, hogy időmérő chipjeik letéti díját visszaváltás helyett jótékony célra ajánlhassák fel, vagy tetszőleges összeget adományozhassanak. Idén egészségügyi intézményeket és kórházi osztályokat lehetett támogatásra javasolni és a három legtöbb szavazatot kapott intézmény - a Peter Cerny Alapítvány, a Bethesda Gyermekkórház és a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház - részesül támogatásban.
Fotó:https://likebalaton.hu/
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.