Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2016. Augusztus 01. 07:58, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Hidegfront után ismét napsütéses, meleg idő várható

Hidegfront után ismét napsütéses, meleg idő várható

Egy hidegfront nyomán a hét elején lehetnek záporok, zivatarok. Aztán ismét sok napsütésre és 30 Celsius-fok körüli melegre lehet számítani - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapi előrejelzéséből.

Hétfőn, augusztus elsején több-kevesebb napsütésre mindenütt számítani lehet. Elsősorban keleten, illetve a déli határvidéken valószínű elszórtan zápor, zivatar, de futó zápor másutt sem kizárt. Helyenként felhőszakadás, viharos széllökés is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet 16-21 fok között alakul. Napközben az Alföldön 27-31, másutt viszont 23-26 fokig emelkedik a hőmérséklet.

Kedden reggel a keleti határszél, illetve napközben a középső megyékben fordulhat elő néhol zápor. Napközben viszont sok napsütés várható. A minimumhőmérséklet 14-19, a maximumhőmérséklet 25-28 fok között valószínű.

Szerdán többnyire napos lesz az idő, csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban 12-18 fok lehet. Napközben 27-31 fokig melegszik a levegő.

Csütörtökön és pénteken túlnyomóan napos, száraz idő várható. A legalacsonyabb hőmérséklet csütörtökön 13-19, pénteken 15-20 fok között valószínű. A nappali maximumok csütörtökön 29-33, pénteken 31-35 fok között alakulnak.

Szombaton átmenetileg erősen megnövekszik a felhőzet, és elszórtan várható zápor, zivatar. Kezdetben az ország közepén és nyugaton, majd egyre inkább a Dunától keletre várható csapadék. Többfelé megerősödik a szél is. A minimumhőmérséklet 17-22, a maximumhőmérséklet 28-33 fok között valószínű.

Időnként vasárnap is megerősödik a szél, de emellett sok napsütés várható, csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-20, a legmagasabb hőmérséklet 25-30 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 09:41, péntek | Belföld

E-CIGARETTA BUKTATTA LE

Elfogták azt a 32 éves tatabányai férfit, aki a lakásában kristályt árusított.

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.