Városlista
2025. október 11, szombat - Brigitta

Hírek

2016. Február 02. 08:01, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Hétfőtől csak adószámmal rendelkező sofőr vezethet Uber-autót

Hétfőtől csak adószámmal rendelkező sofőr vezethet Uber-autót

Hétfőtől csak az a sofőr dolgozhat az Ubernek, aki az adószámát és adatait feltöltötte a cég platformjára - közölte az Index online hírportál hétfőn.

Kiemelték: a cég a januári budapesti taxistüntetésekre, valamint a magyar kormány elvárásaira reagálva dolgozta ki akciótervét, amely tartalmazza többek között, hogy február elsejétől az Uber rendszere minden egyes utazásról elektronikus, áfás számlát állít ki az autóspartner nevében.

Ez a számla megfelel a magyar előírásoknak - tették hozzá.

Az online hírportál információi szerint a cég akciótervében arra is rámutatott, hogy az Uber rendszerében nincs feketefuvar, hiszen a szolgáltatás használata készpénzmentes, az Uber-sofőrök bevételeiket magyarországi bankszámlájukra utalva kapják meg.

Továbbá a cég azt is hangsúlyozta, hogy aki igénybe veszi az Uber szolgáltatását, annak biztosítása is van, ugyanis 5 millió dollár, közel másfél milliárd forint értékű felelősségbiztosítás fedez minden uberes utazást - olvasható az Indexen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése

Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően

2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre

2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ

Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.