Hírek
2016. Június 06. 10:17, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Hét tonna jelöletlen zöldséget találtak a pénzügyőrök Nagylaknál
Hét tonna jelöletlen zöldséget találtak egy román tehergépjárműben a pénzügyőrök Nagylak térségében, a szállítmányhoz hamis számlákat mutattak be, ezért az ügyben büntetőeljárás indult
- tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-t. Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád megyei Adó- és Vámigazgatóság sajtóreferens közölte, a pénzügyőrök egy Magyarországról Romániába különféle szezonális zöldséget szállító teherautót ellenőriztek Nagylak közelében. A jármű román sofőrje két számlát mutatott be a szállítmányról. A bizonylatok szerint 3 tonna, valamint 1678 darab és 800 kötés zöldség volt a raktérben. Ezzel szemben a mérlegelés során kiderült, ténylegesen 7 tonna rakományt vittek volna ki az országból.
Az elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszer adatai szerint a szállítmányt nem jelentették be, sőt a két bemutatott számla hamis volt - tudatta az alezredes.
Az élelmiszer-biztonsági hatóság munkatársa azt is megállapította, hogy az egész rakomány jelöletlen, így kockázatosnak minősítette, és elrendelte a megsemmisítést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
